Grindinis šildymas: svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti

Grindinis šildymas

Kiekvieno namo statybos prasideda nuo planavimo. Neatlikus planavimo darbų, vėliau tenka susitaikyti su tuo, kad ne visi norai gali būti įgyvendinti arba reikia perdaryti jau atliktus darbus, dėl ko auga statybų kaštai bei išsitęsia darbų atlikimo terminai. Prieš rengdami šildymo sistemų projektą, klientai turėtų būti apsisprendę dėl patalpų išdėstymo ir jų paskirties, žinoti, kokia grindų danga kiekvienoje patalpoje bus montuojama. Specialistai patvirtina: jeigu grindinio šildymo sistema teisingai suprojektuota ir sumontuota, naudojant patikimų gamintojų produktus ir įrangą, tinkamai prižiūrima ir eksploatuojama – ji veiks be trikdžių ir jaudintis dėl diskomforto ar gedimų nebereikės. Grindinis šildymas yra būdas šildyti patalpas naudojant šilumos perdavimą per grindis. Tai gali būti įvairių tipų šildymo sistemos.

Grindinio šildymo sistemos

Grindinio šildymo sistemos yra įvairių tipų šildymo būdai, kuriuos naudojant šiluma perduodama per grindis. Šios sistemos gali skirtis pagal naudojamą energijos šaltinį ir įrangos tipą. Keletas grindinio šildymo sistemų yra:

 1. Vandens grindinė šildymo sistema: Šiluma perduodama į grindis naudojant specialius vamzdelius, per kuriuos cirkuliuoja šiltas vanduo iš centrinio šildymo šaltinio arba šildymo katilo.
 2. Elektrinė grindų šildymo sistema: Naudoja elektrą, kad įšiltų specialūs kabeliai arba kilimėliai, įmontuoti tiesiai po grindimis.
 3. Saules energijos grindinės šildymo sistemos: Panaudoja saulės energiją, kad įšiltų vandenį, kuris yra siunčiamas į grindis per vamzdelius.
 4. Geoterminės grindinės šildymo sistemos: Naudoja žemės arba požeminių vandenų šilumą kaip šaltinį. Šiluma yra siunčiama per vamzdelius, esančius žemėje.
 5. Hibridinės grindinės šildymo sistemos: Kombinuoja kelis šilumos šaltinius ar technologijas, pvz., derindamos saulės energiją su tradicine vandens šildymo sistema.

Grindinio šildymo sistemos gali būti montuojamos įvairiuose pastatuose, ir jos turi savo privalumų, pvz., lygios šilumos sklaida, erdvės taupymas (nes nereikia radiatorių), tačiau reikalauja specifinio diegimo ir gali būti brangesnės pradinės investicijos atžvilgiu. Taip pat, kiekviena sistema turi savo reguliavimo ir priežiūros ypatumus.

Kokybiškos medžiagos grindiniam šildymui

Grindiniam šildymui pasirinkti medžiagą svarbu atsižvelgti į jos laidumo, izoliacijos savybes ir atsparumą šilumai bei drėgmei. Kai kurios iš populiariausių medžiagų šiam tikslui:

 1. Cementinė drožlė arba šildomos grindys: tai populiari medžiaga, naudojama įdiegiant vandens grindų šildymo sistemas. Cementinė drožlė turi gerą šilumos laidumo ir padeda efektyviai perdavti šilumą iš šildymo elementų į patalpas.
 2. Specialūs šildomi kilimėliai: tai yra plonos, šilumą laidžios medžiagos, dažnai su įmontuotais šildymo elementais, kurie dedami tiesiai po grindų dangos. Jie padeda lygiai ir efektyviai šildyti patalpas.
 3. Medžiagos, skirtos elektros grindų šildymui: naudojamos šilumą laidžios medžiagos, kurios leidžia elektros šilumai patekti į patalpas. Tai gali būti specialūs kilimėliai arba kiti įmontuoti elementai.
 4. Polistirolas arba putų polietilenas: šios izoliacinės medžiagos padeda išlaikyti šilumą patalpose, nesumažindamos šilumos perdavimo iš grindų.
 5. Medžiagos su geru šilumos laidumu: tai gali būti tam skirtos keraminės plytelės arba kiti grindų dangos sluoksniai, kurie gali būti efektyviai šildomi ir išlaiko šilumą.

Svarbu rinktis medžiagas, kurios gali gerai laidžia šilumai, yra atsparios drėgmei, turi gerą izoliacijos gebėjimą ir yra tinkamos naudoti su pasirinktu grindų šildymo tipu. Įrengdami grindinį šildymą, svarbu laikytis gamintojo rekomendacijų dėl naudojamų medžiagų, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas.

Specialistai taip pat pastebi, kad grindinio šildymo vamzdis dažnam pirkėjui neatrodo vertas solidžių investicijų, tačiau pamirštama, jog, užbetonavus pigų vamzdį, šiam sugedus ar įtrūkus, jau nebebus taip lengva ką nors keisti – teks investuoti daug daugiau, nei būtų kainavęs kokybiškas produktas montavimo etape, dar prieš paslepiant jį po grindimis. Rinkoje dominuoja trijų tipų vamzdžiai, kurie naudojami grindiniam šildymui įrengti. Populiariausias – vadinamasis daugiasluoksnis, arba kompozitinis vamzdis, kuriam standumo bei apsaugą nuo deguonies patekimo į sistemą suteikia aliuminio folija. Šis vamzdis puikiai tinka šildomosioms grindims, tik pamirštama, kad jis nėra skirtas montuojant klasikinę šildomųjų grindų sistemą, kuomet vamzdis rišamas prie armatūros tinklo. Įrengiant šildomąsias grindis su šiuo vamzdžiu reikėtų naudoti specialų paklotą arba jį prie polistireninio putplasčio tvirtinti kabėmis. Jei nusprendėte vamzdį tvirtinti prie armatūros, reikėtų rinktis PEX arba PE-RT vamzdžius. Jie atsparesni gniuždymui, todėl, net jei ant jų bus padėta sunki betonavimo ar kita įranga, vamzdžio struktūra nebus pažeista, ir tai neturės įtakos tarnavimo laikui.

Individualus patalpų dizainas su Uponor grindinio šildymo sistemomis

Uponor – pirmaujantis Skandinavijos gamintojas Europoje – specializuojasi aukštos kokybės šildymo ir vėsinimo, vandens tiekimo technologijomis, o sistemos ir sprendimai yra pritaikyti tiek naujos statybos pastatams, tiek renovacijoms, kad pasirinkti galėtų kiekvienas!

Šildymui ar vėsinimui grindyse integruotos sistemos paskirsto šilumą ir vėsą tolygiai, visada užtikrina optimalią temperatūrą, nekaupiamos dulkės, nejaučiame šalto ar karšto oro srovių, neretai tampančių peršalimų sukėlėjais.

Naudojami energijos šaltiniai energiją naudoja optimaliai – naudodami atsinaujinančius energijos šaltinius ir šilumos siurblį, dar labiau padidinsite sistemos efektyvumą. Architektai ir pastatų savininkai vertina šiuos sprendimus teigiamai (taip pat kaip sienų ar lubų šildymą bei vėsinimą). Jie suteikia maksimalią laisvę projektuoti erdvų ir jaukų interjerą. Energiją taupančios Uponor sistemos yra tinkamos ir naujiems pastatams, ir renovacijos projektams. Montuotojai taip pat vertina mūsų produktų kokybę, galimybę greitai montuoti ir lengvai atlikti reikiamus pakeitimus dėl mažo konstrukcijos aukščio.

Klett grindinis šildymas

 • Greitas ir specialių įrankių nereikalaujantis montavimas
 • Patvari ir nepralaidi šildymo paviršiais sistema
 • Ilgaamžė ir patikrinta kokybė

Minitec grindų šildymui ir vėsinimui

 • Galimas tiesioginis klojimas ant jau turimų grindų
 • Idealiai tinka renovacijai
 • Efektyvus regeneracinės energijos panaudojimas naujuose ir senuose pastatuose

Tacker – lanksti šildymo ir vėsinimo sistema

 • Platus naudojimas – nuo individualių namų iki didelių objektų
 • Vertikali ir horizontali vamzdžių padėtis leidžia tolygiai padengti
 • Skirtas pagerinti funkcionalumą, saugumą ir palengvinti montavimą

Classic grindinio šildymo ir vėsinimo sistema

 • Tikslus horizontalių ir vertikalių vamzdžių išdėstymas
 • Stabilus tvirtinimas: vamzdžių laikikliai įtvirtina vamzdžius padėties nustatymo plokštėje
 • Tolygus izoliacijos sluoksnis
 • Galite greitai bei lengvai sumontuoti be kitų pagalbos

Siccus sausas grindinis šildymas

 • Sausa sistema lengvam ir greitam montavimui
 • Mažas konstrukcijos aukštis ir svoris
 • Sistemą sudaro keturi komponentai: montavimo lapas, šilumą laidžianti plokštė, šildymo vamzdis ir PE folija
Uponor grindinis šildymas

Atraskite Jums pritaikytas grindinio šildymo ir vėsinimo sistemas pagal individualius poreikius, pastato tipą, projekto sudėtingumą ir kitus svarbius rodiklius, kurie neretai apsunkina apsisprendimo procesą. Uponor rasite įvairiausias sistemas, padėsiančias Jums atrasti susikurti komfortą kiekvienoje patalpoje, būste, individualiame name, ofise ir ne tik! Čia rasite ir termostatų, išmaniųjų temperatūros valdymo sistemų, įvairaus tipo šildymo ir vėsinimo sistemų gyvenamiesiems ir komercinės paskirties pastatams, naujos statybos projektams bei renovacijoms.