Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šilumos siurbliai oras-vanduo

Šilumos siurblio pasirinkimas jūsų namams gali būti svarbus sprendimas todėl norint užtikrinti teisingą pasirinkimą, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Šilumos siurbliai būna įvairių tipų, tačiau šiuo atveju kalbėsime apie šilumos siurbliams oras-vanduo, kurie skirti perduoti šilumą iš lauko oro vandeniui šildyti, kad jis būtų naudojamas patalpų šildymui ir karšto vandens ruošimui. Šilumos siurblių oras-vanduo efektyvumui gali turėti įtakos klimatas ir temperatūra vietovėje. Šie šilumos siurbliai gerai veikia vidutinio klimato zonose, tačiau jų efektyvumas gali sumažėti itin šaltuose regionuose. Svarbu ieškoti šilumos siurblio su aukštu naudingumo koeficientu (COP) ir sezoniniu naudingumo koeficientu (SPF). Didesnės COP ir SPF vertės rodo geresnį energijos vartojimo efektyvumą, o tai gali lemti mažesnes sąskaitas už energiją.

LEA 2023-10-05 paskelbė kvietimą gyventojams teikti paraiškas neefektyviems ir taršiems katilams pasikeisti

Informuojame, kad 2023 m. spalio 5 d. VšĮ Lietuvos energetikos agentūra (LEA) paskelbė gyventojams (namų ūkiams) pirmąjį kvietimą teikti paraiškas neefektyviems ir taršiems katilams keisti.

Tai pirmasis kvietimas Lietuvos gyventojams teikti paraiškas šiai paramai gauti. Valstybė numačiusi per šešerius metus paskirstyti gyventojams daugiau kaip 90 mln. eurų paramos, siekiant suteikti palankias galimybes aktyviai keisti individualiuose namuose veikiančią neefektyvią ir taršią šildymo įrangą į modernią ir efektyvią.

Paraiškas kompensacijai (dotacijai) gauti gali teikti gyventojai (namų ūkiai) nuosavybės teise valdantys nekilnojamo turto objektą – individualų (vienbutį / dvibutį) arba sodo namą, neprijungtą prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos.

Paraišką galima teikti iki 2024 m. balandžio 5 d.užpildant elektroninę formą.

Parama bus teikiama įsirengiant naujus, nenaudotus 5-osios klasės sertifikuotus biokuro katilus ar šilumos siurblius žemė–vanduo, vanduo–vanduo ir oras–vanduo. Katilų keitimas į šilumos siurblius oras–oras pagal paramos teikimo sąlygas nefinansuojamas.
Kompensacijos (dotacijos) dydis, išmokamas gyventojui (namų ūkiui) priklausys nuo įrengto naujo šilumos gamybos įrenginio tipo, jo galios (naudojama naujo šilumos gamybos įrenginio techniniuose dokumentuose nurodyta vardinio šilumos atidavimo (angl. Prated) galia. Finansavimas bus apskaičiuojamas taikant fiksuotus įkainius: gali būti kompensuojama vidutiniškai apie 3,5 tūkst. eurų išlaidų, pakeitus neefektyvų katilą į šilumos siurblį, ir apie 1,5 tūkst. eurų – įsirengus 5 klasės biokuro katilą.
Turint klausimų, galima kreiptis el. paštu katilukeitimas@ena.lt arba  tel. 8 5 230 3312 (darbo dienomis 8.00-12.00 val.).

Kuo ypatingas aeroterminis šildymas oras vanduo?

Aeroterminis šildymas oras-vanduo yra atsinaujinančiosios energijos technologija, turinti keletą unikalių privalumų:

Energijos vartojimo efektyvumas: šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti labai taupūs, todėl jie yra ekologiškas šildymo būdas. Jie veikia paimdami šilumą iš lauko oro ir perduodami ją vandeniui šildyti, kad būtų galima šildyti patalpas arba karštą vandenį.

Atsinaujinančiosios energijos šaltinis: iš lauko oro išgaunama šiluma yra atsinaujinantis šaltinis, nes oras natūraliai atsinaujina dėl atmosferos procesų. Skirtingai nei iškastinis kuras, kurio ištekliai yra riboti ir kuris didina anglies dioksido išmetimą, oras yra gausus ir švarus energijos šaltinis.

Universalumas: šilumos siurbliai oras-vanduo gali būti naudojami ir patalpoms šildyti, ir vandeniui šildyti. Jie gali efektyviai tiekti karštą vandenį buitinėms reikmėms.

Nereikia įžeminimo kilpos: skirtingai nei geoterminiams šilumos siurbliams, kuriems reikia gręžti gręžinius žemės kontūrui, šilumos siurbliams oras-vanduo nereikia tokių didelių žemės darbų, todėl juos įrengti paprasčiau ir ekonomiškiau.

Vėsinimo pajėgumas: kai kurie šilumos siurblių oras-vanduo modeliai turi vėsinimo funkciją, todėl gali veikti ir kaip šildymo, ir kaip vėsinimo sistema. Šiltuoju metų laiku šilumos siurbliai oras vanduo gali paimti šilumą iš namų vidaus ir išleisti ją į lauką, taip efektyviai kondicionuodami orą.

Lengvas modernizavimas: šilumos siurbliai oras-vanduo dažnai gali būti integruojami į esamas šildymo sistemas, atliekant minimalius pakeitimus. Dėl to juos galima pritaikyti senesniems namams modernizuoti, kad būtų padidintas energijos vartojimo efektyvumas.

Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad šilumos siurblių oras-vanduo efektyvumas gali skirtis priklausomai nuo klimato, vietovės ir konkretaus pasirinkto modelio. Konsultacijos su kvalifikuotu specialistu ir išsamus jūsų namų šildymo poreikių įvertinimas yra labai svarbūs nustatant ar aeroterminis šildymas yra jums tinkamas sprendimas.

Pakabinamas šilumos siurblys oras-vanduo De Dietrich Alezio S

Kodėl oras vanduo šildymo sistema šiuo metu viena populiariausių?

Šilumos siurbliai oras vanduo šiuo metu yra vienas populiariausių šildymo būdų, žemiau pateikiame tik dalį oras vanduo šilumos siurblių privalumų:

  • Paprasta integruoti į bet kurią šildymo sistemą, bei karšto vandens ruošimo sistemą;
  • Vasarą oras-vanduo šilumos siurblys ruošia vandenį buitiniam vartojimui ypač mažomis sąnaudomis;
  • Nesudėtingas procesas norint pajungti prie grindinio šildymo ar radiatorių sistemos;
  • Itin taupūs, padeda sumažinti išlaidas šildymui;
  • Šildymo sistema neišskirianti CO2 į aplinką;
  • Montuojant šilumos siurblį nereikalingi jokie sudėtingi žemės darbai, nereikia kamino bei kuro saugyklos;
  • Užima nedaug vietos ir yra patrauklaus dizaino;
  • Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia patys, todėl galite palikti namus net ir ilgesniam laikui;
  • Automatinis paleidimas, sustabdymas ir atitirpinimas, galima valdyti nuotoliniu būdu;
  • Šilumos siurbliai oras vanduo veikia esant aplinkos oro temperatūrai nuo -25°C iki +40°C, nepriklausomai nuo metų ar paros laiko bei oro sąlygų (apsiniaukę, lietus ar sniegas).

Kas yra monoblokas oras-vanduo?

Monoblokas šilumos siurblys oras-vanduo yra šilumos siurblio tipas, naudojamas patalpų šildymui ir karšto vandens gamybai gyvenamuosiuose ir komerciniuose pastatuose. Jis vadinamas monoblokiniu, nes visi šilumos siurblio komponentai sumontuoti viename įrenginyje, kuris yra pastato išorėje. Skirtingai nuo tradicinių dalijamosios sistemos šilumos siurblių, monoblokiniam šilumos siurbliui nereikia jokio vidinio bloko ar šaldymo skysčio vamzdyno tarp vidinio ir išorinio blokų. Monoblokiniai šilumos siurbliai oras-vanduo turi keletą privalumų:

Supaprastintas montavimas: kadangi visi komponentai yra integruoti į vieną lauko bloką, įrengimas paprastai būna paprastesnis ir greitesnis.

Taupo vietą: kadangi nereikia vidinio bloko, monoblokiniai šilumos siurbliai taupo vidaus erdvę, todėl idealiai tinka patalpoms, kuriose yra ribota erdvė.

Tylus veikimas: kadangi nėra vidinio bloko, patalpose nėra jokio triukšmo, susijusio su šilumos siurblio veikimu.

Tačiau svarbu atsižvelgti į tai, kad monoblokiniai šilumos siurbliai „oras-vanduo” gali turėti šildymo pajėgumo ir efektyvumo apribojimų, ypač šaltesnio klimato šalyse. Kadangi visi komponentai yra lauke, įrenginio veikimui gali turėti įtakos ekstremalios oro sąlygos.

Pastatomas šilumos siurblys oras-vanduo De Dietrich Alezio S V200

Kuo ypatingi šilumos siurbliai oras-vanduo?

Visi šilumos gamybos procesai prasideda lauko bloke. Ventiliatorių pagalba lauko oras yra cirkuliuojamas per šilumokaitį, kurio viduje yra freono dujos. Cirkuliuojant orą šilumokaitis su dujomis yra šildomas. Čia veikia šaldytuvo principas, tik šaltis išmetamas ne į vidų, o laukan. Išgarintas freonas šilumokaityje kompresoriaus pagalba yra suspaudžiamas, taip jo temperatūra pakeliama į mums jau reikiamą temperatūrą. Tuomet visa pagaminta šiluma per vidinį šilumokaitį yra atiduodama į vartotojo uždarą vandeninę sistemą, kuri išnešioja šilumą po namus, o atšalęs ir susikondensavęs freonas vėl grįžta į šilumokaitį, kur visas procesas prasideda iš naujo.

Vienas iš svarbių šilumos siurblių oras-vanduo privalumų yra jų energijos vartojimo efektyvumas. Kadangi jų šilumos šaltinis yra aplinkos oras, jie sunaudoja daug mažiau elektros energijos, palyginti su tradiciniais elektriniais šildytuvais. Dėl to sumažėja energijos sąnaudos ir komunalinių paslaugų sąskaitos, todėl jie yra ekonomiškas šildymo sprendimas daugeliui gyvenamųjų ir komercinių patalpų.

Šilumos siurbliai oras vanduo kaina

Šilumos siurblio oras-vanduo kaina gali labai skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant prekės ženklą, modelį, pajėgumą, energijos vartojimo efektyvumo klasę ir įrengimo reikalavimus.

Mes siūlome De Dietrich prancūzų gamintojo šilumos siurblius oras-vanduo, kuriuos lengva integruoti į bet kurią namuose esančią sistemą arba prijungti prie naujos arba esamos vandens šildymo sistemos jos nekeičiant.

Tai yra šilumos siurbliai oras-vanduo, kurie pasižymi kompaktiškumu, aukšto efektyvumo COP bei yra pilnai surinkti su visais reikalingais komponentais.

Nepamirškite, kad investavus į kokybišką ir efektyviai energiją vartojantį šilumos siurblį galima ilgainiui sutaupyti sąskaitas už energiją, todėl ilgainiui tai bus ekonomiškas šildymo sprendimas.

Šilumos siurblys oras-vanduo De Dietrich Strateo R32

Dažniausiai užduodami klausimai

1.Kuo skiriasi šilumos siurbliai oras-oras nuo oras-vanduo?

Oras-oras šilumos siurblys šilumą absorbuoja iš oro per lauke esantį išorinį bloką ir perduoda ją į patalpas pro vidinį bloką.

Oras-vanduo šilumos siurblys šilumą absorbuoja iš lauko oro ir perduoda į patalpas per grindinio šildymo prietaisus, boilerius bei radiatorius. Taip pat, šilumos siurblys oras-vanduo gali ruošti karštą vandenį buitiniam naudojimui.

2. Kas yra šilumos siurblio našumo koeficientas COP?

COP – įrenginio veiksmingumo koeficientas, standartiškai matuojamas esant +7 laipsnių C temperatūrai ir kuris parodo, kiek pagamintos šilumos (kW) tenka 1 kW sunaudotos elektros energijos.

3. Ar šilumos siurblys oras-vanduo vasaros laikotarpiu gali vėsinti namus?

Šilumos siurbliai oras-vanduo atitinkantys A++ šilumos energijos efektyvumo klasės reikalavimus, gali atvėsinti namą esant aukštai lauko temperatūrai. Šiai funkcijai atlikti nereikia jokios papildomos įrangos. Taigi – tiek vėsinti, tiek šildyti būstą galima naudojant vieną sistemą, o tai padidina investicijų į šilumos siurblį oras-vanduo atsiperkamumą.

4. Ar sudėtinga įrengti šilumos siurblį oras-vanduo?

Šildymo sistemą „oras vanduo“ įrengti paprasta, nereikės atlikti jokių kasimo darbų (gręžinių), įsirenginėti katilinių, pakaks tik elektros įvado ir vidinį bloką sujungti su išoriniu. „Oras vanduo“ šilumos siurblių komplektą sudaro vidinis ir išorinis blokai – vidinis, kuris gali būti tiek pakabinamas, tiek pastatomas, namo viduje, ir išorinis – namo išorėje. Siekiant, kad šilumos siurblys oras vanduo veiktų nepriekaištingai, kartą per metus rekomenduojama atlikti techninį aptarnavimą: reguliariai patikrinti šildymo sistemos slėgį, išvalyti groteles bei garintuvą.

Šis įrašas paskelbtas kategorijoje Šildymas.