Saulės elektrinės įrengimas: tvirtinimo sistemos ir kiti svarbūs aspektai

Mounting Systems tvirtinimo sistemos | VIsasLabas

Saulės elektrinės įrengimas reikalauja kruopštaus planavimo ir įvairių aspektų apsvarstymo, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas ir efektyvumas. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Vietos parinkimas: saulės elektrinės vieta yra labai svarbi jos efektyvumui. Vieta turėtų būti parenkama atsižvelgiant į tokius veiksnius, kaip saulės spinduliavimas, šešėliai, vėjo greitis ir reljefas.

Sistemos projektavimas: saulės elektrinės sistemos projektas turėtų būti kruopščiai suplanuotas, kad būtų užtikrinta optimali energijos gamyba. Tai apima tinkamo tipo saulės modulių, inverterių bei tvirtinimo sistemų parinkimą pagal stogo tipą.

Montavimo sistema: saulės modulių montavimo sistema turėtų būti parenkama atsižvelgiant į stogo ar žemės paviršiaus tipą. Montavimo sistema taip pat turėtų būti suprojektuota taip, kad būtų atspari vietos oro sąlygoms.

Elektros instaliacija: tinkamas elektros instaliacijos įrengimas yra labai svarbus saugiam ir efektyviam saulės elektrinės veikimui.

Sauga: įrengiant saulės elektrinę labai svarbu užtikrinti saugumą. Visus elektros darbus turėtų atlikti licencijuoti ir apmokyti specialistai, taip pat turėtų būti naudojama tinkama saugos įranga.

Atsižvelgdami į visus šiuos aspektus galite užtikrinti, kad saulės elektrinė bus tinkamai įrengta ir veiks efektyviai ilgus metus aprūpindama jus švaria ir atsinaujinančia energija.

Saulės elektrinės įrengimas: tvirtinimo sistemos ir kiti svarbūs aspektai | VisasLabas

Kaip įsirengti saulės elektrinę? Nuo ko pradėti?

Saulės elektrinės įrengimas gali būti sudėtingas procesas, tačiau pateikiame keletą bendrų žingsnių, kurie gali Jums padėti:

Nustatykite savo energijos poreikius: nustatyti, kiek elektros energijos reikia pagaminti, kad galėtumėte aprūpinti savo namus ar verslą.

Įvertinkite savo vietą: įvertinkite savo sklypą arba stogo dangą, kad nustatytumėte optimalią saulės modulių vietą ir orientaciją.

Pasirinkite saulės modulių tipą: rinkoje yra kelių tipų saulės modulių, pavyzdžiui, monokristaliniai, polikristaliniai ir plonasluoksniai saulės moduliai.

Nustatykite saulės elektrinės dydį: saulės elektrinės dydis priklausys nuo jūsų energijos poreikių.

Sumontuokite saulės modulius: kai gausite visus reikiamus leidimus, laikas montuoti saulės kolektorius. Jei turite reikiamų įgūdžių ir įrangos, galite tai padaryti patys arba pasamdyti profesionalų saulės elektrinių montuotoją.

Prijunkite sistemą prie tinklo: įrengus saulės elektrinę, sistemą reikia prijungti prie elektros tinklo. Tam reikia įrengti inverterį, kuris saulės modulių generuojamą nuolatinės srovės energiją paverčia kintamosios srovės energija, kurią galima naudoti jūsų namuose.

Stebėkite ir prižiūrėkite sistemą: norint užtikrinti optimalų saulės elektrinės veikimą, būtina reguliariai stebėti ir prižiūrėti sistemą.

Saulės elektrinės įrengimas gali būti sudėtinga, bet naudinga patirtis. Atlikę šiuos veiksmus ir dirbdami su profesionaliu saulės elektrinės montuotoju, galite gaminti švarią, atsinaujinančią energiją savo namams ar verslui ir sutaupyti pinigų sąskaitoms už elektrą.

Saulės elektrinės montavimo sistemos

Mes siūlome „Mounting Systems“ saulės elektrinių tvirtinimo sistemas tinkamas montuoti ant šlaitinių ar plokščių stogų. „Mounting Systems“ yra viena didžiausių fotovoltinių tvirtinimo sistemų gamintojų. Jau daugiau kaip 30 metų įmonė užtikrina kokybiškų gaminių „Made in Germany“ kokybę.

„Mounting Systems“ tvirtinimo sistemos pagamintos pagal Vokietijos standartus, turi unikalų ir puikų įvaizdį tiek Vokietijoje, tiek tarp tarptautinių klientų ir prekybos partnerių.

  • Plokščio stogo Light EW (rytai vakarai) stogo sistemos: Mounting Systems „Light EW” sistema optimizuota rytų-vakarų krypčiai, gali būti su 10° ir 15° pasvirimo kampais, kad būtų pasiektas maksimalus bendras našumas. Orientacija iš rytų į vakarus leidžia optimaliai ir efektyviai išnaudoti stogo plotą, nes šešėliavimo atstumai tarp eilių gali būti mažesni.
  • Plokščio stogo Light S (pietūs) stogo sistemos: Mounting Systems „Light-S” sistema specialiai sukurta fotovoltinėms sistemoms montuoti ant į pietus orientuotų stogų, kurių nuolydis neviršija 5°. Pietinė orientacija suteikia galimybę ne tik tiesiogiai naudoti pagamintą elektros energiją, bet ir papildomai tiekti ją į tinklą.

Šlaitiniams stogams skirta šlaitinių fotovoltinių elementų montavimo sistema suderina tvirtumą ir lankstumą už priimtiną kainą. Dėl „Clickstone” technologijos ir aliuminio profilių saulės modulių montavimas tampa dar lengvesnis, paprastesnis bei sutrumpėja montavimo laikas.

Saulės elektrinės įrengimas: tvirtinimo sistemos ir kiti svarbūs aspektai | VisasLabas

Į ką dar svarbu atkreipti dėmesį, nusprendus įsirengti saulės elektrinę?

Be anksčiau minėtų veiksnių, yra dar keletas svarbių aplinkybių, į kurias reikia atsižvelgti, kai nusprendžiama įsirengti saulės elektrinę:

Energijos naudojimas: svarbu įvertinti, kiek energijos sunaudojate, kad nustatytumėte, kokio dydžio saulės elektrinės reikia jūsų energijos poreikiams patenkinti. Tai apima dabartinio energijos vartojimo ir galimų pokyčių ateityje įvertinimą.

Išlaidos: saulės elektrinės kaina priklauso nuo keleto veiksnių, įskaitant sistemos dydį, saulės kolektorių ir inverterio tipą, montavimo sistemą ir įrengimo išlaidas. Svarbu atsižvelgti į pradines išlaidas, taip pat į ilgalaikes santaupas dėl sumažėjusių sąskaitų už energiją ir galimų mokesčių lengvatų ar nuolaidų.

Finansavimas: Lietuvoje įsirenginėjant saulės elektrinę paramą galima gauti iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA). APVA maksimaliai kompensuoja saulės elektrinės 10 kW galios dalį. Paramos dydis įsirengus pilną komplektą (saulės modulius ir inverterį) yra 322,91 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios, o paramos dydis įsirengus tik saulės modulius yra 242,92 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.

Nuoroda: https://www.apva.lt/jau-sia-savaite-40-mln-euru-kvietimas-gyventojams-saules-elektriniu-isirengimui/

Priežiūra ir garantijos: norint užtikrinti optimalų saulės elektrinės veikimą, būtina reguliari techninė priežiūra. Svarbu atsižvelgti į gamintojo ir montuotojo teikiamą garantiją, taip pat į visas galimas techninės priežiūros išlaidas.

Konsultacijos su profesionaliu saulės elektrinių montuotoju ir nuodugnus tyrimas gali padėti priimti pagrįstą sprendimą, kai nusprendžiate įsirengti saulės elektrinę.

Saulės elektrinės įrengimas: tvirtinimo sistemos ir kiti svarbūs aspektai | VIsasLabas

Kiek kainuoja įsirengti saulės elektrinę?

Įsivaizduokime situaciją, jog jums reikalinga 7kW saulės elektrinė, ant skardinio, šlaitinio stogo, naudojant efektyvesnius Jingo N-Type 425 W saulės modulius.

Įrangos suma 6996 Eur, gavus APVA paramą 7 kW (2260,37 Eur) įranga kainuotų 4735,63 Eur.

Tačiau svarbu nepamiršti, kad kiekviena situacija yra individuali ir saulės elektrinės kaina priklauso nuo labai daug veiksnių: saulės elektrinės galios, saulės modulių bei inverterio pasirinkimo, saulės elektrinės montavimo vietos, stogo dangos bei konstrukcijos, šešėliavimo ir panašiai, todėl tik žinant visą tikslią informaciją galima pateikti tikslų įrangos bei montavimo darbų kainą.

Dažniausiai užduodami klausimai

1. Kokie yra galimi saulės elektrinių montavimo sprendimai?

Populiariausias saulės jėgainės instaliacijos sprendimas – ant šlaitinio arba plokščio stogo. Tinkamai naudojamos montavimo sistemos lengvai pritaikomos skirtingoms stogo dangoms. Tinkamai pritvirtintos jos visiškai nepažeidžia stogo dangos. Palankiausios kryptys yra pietūs, pietryčiai, pietvakariai. Ant plokščio stogo montuojamos saulės elektrinės yra universalesnės – jas dažniausiai galima pasukti reikiamu kampu pagal reikiamas kryptis. 

2. Koks stogo šlaito kampas ir orientacija geriausia?

Lietuvos sąlygomis ideali saulės elektrinės orientacija yra pietų kryptimi bei 36-39° pasvirimo kampu.

3. Kaip pasirinkti saulės elektrinės galią?

Saulės elektrinės galią rekomenduojame pasirinkti įsivertinus metinį elektros suvartojimą. Geromis sąlygomis 1kW saulės elektrinė pagamina apie 1000 kW. Todėl jei per metus vidutiniškai suvartojate 10000 kW rekomenduojame Jums įsirengti 10kW arba šiek tiek didesnę saulės elektrinę. 

4. Kokią paramą įsirenginėjant saulės elektrinę galima gauti iš valstybės arba Europos Sąjungos?

Lietuvoje įsirenginėjant saulės elektrinę paramą galima gauti iš Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), tai įstaiga, administruojanti Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos lėšomis finansuojamus aplinkos sektoriaus projektus. Paramos dydis įsirengus pilną komplektą (saulės modulius ir inverterį) yra 322,91 eurų už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios.

5. Kada saulės elektrinei reikalingi optimizatoriai?

Saulės moduliai jungiami į nuoseklią grandinę (arba kelias). Jeigu vienas iš modulių gauna šešėlio, jis tuo metu gamina mažiau elektros negu kiti moduliai, automatiškai šešėliuotas modulis paskui save „tempia žemyn“ visą grandinę ir tuo metu elektrinė dirba silpniausiai veikiančio modulio galia. O tai reiškia sumažėjusią elektros gamybą. Tam, kad to išvengti, yra naudojami optimizatoriai.

Šis įrašas paskelbtas kategorijoje Namai.